Bezkaunīgie Ulysse Nardin rokas pulksteņi

Lai kā mēs negribētu to atzīt, bet pat cilvēka organisms sastāv no noteikta mehānisma. Tiesa, cilvēks joprojām ir vissarežģītākais mehānisms, jo tā kontrole nav atkarīga tikai no mums pašiem. Tik pat, cik cilvēku kontrolē viņš pats, tik pat daudz viņš ir atkarīgs arī no apkārtējiem cilvēkiem un vides sev apkārt. Ir vēl daudz citu lietu, kuras joprojām nespējam kontrolēt. Viena no tādām ir laiks. Toties, lai arī to nekontrolējam, mēs to tomēr varam noteikt. Visekskluzīvākais veids, kā to izdarīt, joprojām ir mehāniskie rokas pulksteņi. 

Šodien vēlos tuvāk papētīt nenotveramo, radošo un joprojām pārsteigumu pilno Ulysse Nardin zīmolu. Zinātājiem, izdzirdot šo vārdu, prātā nāk milzīgi viļņi, bākugunis un burājošas jahtas. Tas ir tas, ar ko pats Ulysse Nardin sāka savu biznesu tālajā 1846. gadā. Par spīti tam, ka 23 gadīgais, jaunais pulksteņmeistars no jūras dzīvoja diezgan tālu, viņš izdomāja ražot tai laikā tik nepieciešamos jūras hronometrus, ko izmantoja kursa nospraušanai, attāluma rēķināšanai un atrašanās vietas noteikšanai. 

Ulysse Nardin zīmola radītāja vārds nosaka kompānijas prioritātes joprojām. Uliss, kas ir romiešu Odisejs, bija dievu nosodīts karalis – klejotājs, kurš ir pazīstams ar saviem piedzīvojumu pilnajiem jūras braucieniem. Šajos ceļojumos Ulisam vajadzēja tikt galā ar dažnedažādām likstām, no kurām viņš izglābās pateicoties savam radošajam prātam. Šādu kursu Ulysse Nardin tur joprojām.

Ulysse Nardin kolekcijas

Ulysse Nardin savā pirmajā kolekcijā ‘’Marine’’ piedāvā rokas pulksteņus, kas atgādina jūrniecību ne tikai pēc to dizaina, bet nodrošina arī pamatvajadzības precīza laika un datuma noteikšanai, atrodoties tālu jūrā. Šī kolekcija ir Ulysse Nardin stūrakmens, ar ko sākās  zīmola panākumi tālajā 1846. gadā, kad kompānija kļuva par vienu no galvenajiem jūras hronometru ražotājiem. Zīmols no tās neatkāpjas un turpina papildināt vēl šobaltdien. Ieraugot tos veikalu plauktos, tā vien gribas tos uzdāvināt kādam sirmam jūrniekam vai iedegušam burātājam. Tik ļoti tie piestāv jūrai.

Nekur tālu nav aizgājusi arī nākamā kolekcija ‘’Diver’’. Šie pulksteņi domāti vairāk ne tik tāliem jūras braucieniem, bet vairāk tiem dziļajiem. Nirēji un zemūdeņu braucēji mīl šos pulksteņus, jo tajos precīzu laiku ieraudzīsi līdz pat 300 m dziļumam. Izmantotie materiāli ir dažādi. Ulysse Nardin noteikti nav tas zīmols, kas šāda veida pulksteņos pieturēsies tikai pie gumijas siksniņām. ‘’Diver’’ kolekcijas pulksteņiem vari pielāgot arī ādas, nerūsējošā tērauda, titāna un cita materiāla siksniņas. Jāteic, ka īpaši eleganti ir ‘’Diver’’ sieviešu rokas pulksteņi. Lai arī to lielākā vērtība ir spēja laiku noteikt atrodoties ļoti dziļi ūdenī, Ulysse Nardin tiem ir uzlicis dimantus un padarījis tos neatvairāmus arī dodoties uz restorānu. 

Ulysse Nardin kolekcija ‘’Freak’’ ir absolūts radošais sprādziens. Šķiet, atklātība un kailums ir kļuvis modīgs pilnīgi visās sfērās. ‘’Freak’’ kolekcijas pulksteņi beidzot parāda kaut daļu no sarežģītajiem rokas pulksteņu mehānismiem, izvirzot tos ciparnīcas priekšpusē. Tas patiešām ir trāpīgs palīgā sauciens visiem tiem, kas no ekskluzīvajiem, mehāniskajiem pulksteņiem ir pārgājuši uz lētajiem kvarca vai digitālajiem laikrāžiem. 

Kolekcijā ‘’Classico’’ atradīsim šim nosaukumam ļoti atbilstošus, vienkāršus romiešu ciparu rokas pulksteņus un tāpat arī izsmalcinātus apgleznotu ciparnīcu laikrāžus. Brīnišķīgās ciparnīcu gleznās ieraugām nāriņas, puskailas meitenes un pat mīlas ainu no kādas erotiskas mītu grāmatas. Amizantākais ir tas, ka šīs ainas galvenie varoņi ir tik aktīvi, ka pavisam reāli kustās līdz ar rādītāju tikšķiem. Interesanti, kāpēc gan zīmols šādiem pulksteņiem nav veidojis atsevišķu kolekciju? Tos vairāk varētu saukt par bezkaunīgiem un vieglprātīgiem, bet par klasiskiem noteikti nē. 

Starp citu, nelielu daļu no nosaukto Ulysse Nardin kolekciju rokas pulksteņiem iespējams piemērīt un nopirkt arī Latvijā. Balticwatches.com katalogā var iepazīties ar klātienes veikalā pieejamajiem laikrāžiem, savukārt tos pielaikot iespējams butique tipa veikalā Vecrīgā, Jāņa ielā 3. Ja ieinteresē kāds konkrēts modelis, atsaucīgie darbinieki labprāt priecāsies atbildēt uz papildus jautājumiem – zvanīt  var pa tālruni +37120677711. 

Seko līdzi, un skaties, ar ko šis negantais jūrnieku pulksteņu zīmols Tevi pārsteigs nākamreiz!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *