CSDD braukšanas eksāmens – kā tas notiek dažādās kategorijās!?

csdd-brauksanas-eksamens

csdd-brauksanas-eksamens

CSDD braukšanas eksāmenu parasti atceramies visu mūžu. Varbūt ne pašu mašīnu vai inspektoru, bet satraukumu, katru kļūdu un neprognozēto situāciju gan. Kā īsti notiek CSDD braukšanas eksāmens? Vai tas var atšķirties dažādās kategorijās un pats galvenais – kā to nokārtot pēc iespējas veiksmīgāk? Tas ir pēdējais solis, lai sēstos pie sava auto stūres un izbaudītu brīvību.

Kad var pieteikties CSDD braukšanas eksāmenam?

Latvijas likumdošana nosaka, ka primārais nosacījums ir sekmīgi nokārtoti gan braukšanas, gan teorijas autoskolas eksāmeni, kā arī instruktora parakstīta braukšanas karte.  Pašlaik instruktora vadībā kursantam ir jānobrauc 14 ar likumu noteiktās braukšanas nodarbības. To laikā topošajam autovadītājām ir  jāapgūst visas vajadzīgās prasmes un iemaņas, lai spētu droši un pārliecinoši varētu piedalīties intensīvajā ceļu satiksmē

Vecuma ierobežojumi dažādām kategorijām

Ja vadītājs ir izpildījis visus iepriekš minētos nosacījumus, bet nav kategorijai vajadzīgais gadu skaists, līdz eksāmeniem būs jāpagaida. Pirms CSDD braukšanas eksāmena jānokārto teorijas eksāmens. Vecuma ierobežojumi kategorijām ir šādi:

  • 14 gadi – AM kategorijai;
  • 16 gadi – A1 un B1 kategorijai;
  • 18 gadi – B, C1, A2, BE, C1E kategorijai;
  • 21 gadi – C, D1, D1E, CE kategorijai;
  • 24 gadi – var iegūt A, D, DE kategorijai.

Kā var pieteikties CSDD braukšanas eksāmenam?

Pēc nokārtotā teorijas eksāmena var pieteikties braukšanas eksāmenam. Rezultāts ir derīgs vienu gadu pēc eksāmena, pēc tam rezultāti tiek anulēti un tas jānokārto vēlreiz.

Pieteikties eksāmenam var dažādi:

  • izmantojot autoskolas starpniecību;
  • var ierasties CSDD nodaļā klātienē;
  • iespējams izmantot e-pakalpojumus e.csdd.lv;
  • var zvanīt uz sev ērtāko CSDD nodaļu.

Automašīnas un maršrutus izvēlas īpašas datorprogrammas

Topošajam autovadītājam nav iespējams pieteikties sev iemīļotam maršrutam vai jebkādas iespējas ietekmēt inspektora izvēli, jo to veic īpaša datorprogramma, kuras pamatā ir sistēma, kas to padara 100% drošu. Bieži vien kursanti arī autoskolas meklē tādas pašas mašīnas, kā CSDD braukšanas eksāmenos. Patiesībā tas ir mīts un svarīgākais veiksmes faktors ir tikai un vienīgi vadītāja pieredze, pārliecība un profesionalitāte, kas vienlīdz labi ļauj braukt ar jebkuru mašīnu.

Kas notiek CSDD braukšanas eksāmena dienā

Ierodoties izvēlētajā CSDD nodaļā, jāpiereģistrējas un sagaidīšanas telpā jāsagaida inspektors. Lai samazinātu uztraukumu un psiholoģisko barjeru, ieteicams pasmaidīt inspektoram, paskatīties acīs un sarokoties. Pēc tam kopā ar inspektoru jādodas uz figūru laukumu, kur notiek visu kategoriju pirmā eksāmena daļa. Ja tā nokārtota veiksmīgi, topošajam vadītājam jāpiedalās reālajā ceļu satiksmē.

Lai veicas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *