Uzacu korekcija – koptas sejas pamats

uzacu-korekcija

Uzacis ir ārkārtīgi s…

uzacu-korekcija

Uzacis ir ārkārtīgi svarīga sejas daļa, kas nereti veido kopējo tēlu un to vai nu padara koptu, vai gluži pretēji – padara nepievilcīgu. Uzacu nozīme patiesībā nav tikai estētiska, tā nozīmīgāka un uzacis ārkārtīgi daudz var pastāstīt par cilvēku, tā raksturu, veselību un emocionālo stāvokli. Uzacu korekcija ir veids, kā uzacis padarīt pievilcīgākas, sakoptākas un uzlabot kopējo tēlu. Interesanti, ka cilvēks ir viena no retajām dzīvajām būtnēm, kam uzacis aug uz kailas ādas un tās ļauj pilnībā nolasīt emocijas.

Kāpēc cilvēkiem nepieciešamas uzacis?

Patiesībā uzacu funkcija ir pavisam vienkārša, jo to galvenais uzdevums ir maksimāli aizkavēt nokrišņu un sviedru nokļūšanu acīs. Novirzot nokrišņus uz sejas sānu daļu tiek atvieglota spēja redzēt. Tādēļ uzacu korekcija var kavēt šo dabas radīto aizsargfunkciju. Cilvēkam vidēji ir 250 matu katrā uzacī, un, ja uzacu korekcija nav veikta nekad, to var būt pat 1100. Viens mats dzīvo apmēram četrus mēnešus, pēc tam tā vietā aug jauns matiņš.

Uzacis veido mūsu sejas pantus

Ir veikti dažādi pētījumi, kas apstiprina uzacu un to korekcijas nozīmi. Ja cilvēkam maina, deformē vai pilnībā noskuj uzacis, to ir ļoti grūti vai pat neiespējami atpazīt. Ar uzacīm arī lieliski iespējams parādīt savas emocijas, jo tās kontrolē balss. Šis process parasti notiek neapzināti – ja paaugstinās balss tonis, paceļas arī uzacis. Tāpat arī uzacis reaģē uz pārsteigumu, iegūstot vairāk simetrisku novietojumu, kamēr ziņkāres gadījumā tās kļūst asimetriskas. Cilvēks šo procesu kontrolēt nav spējīgs.

Uzacu korekcijas vēsture

Tāpat kā daudzas citas skaistuma procedūras, frizūras vai mode kā tāda, gadsimtiem un pat gadu tūkstošiem ejot, ir mainījusies arī uzacu mode. Senajā Ēģiptē sejā iezīmēja izteiktas un lielas uzacis, kas norādīja uz statusu sabiedrībā. Renesanses laikmetā uzacis bieži noskuva pilnībā, kas atbilda tā laika skaistuma etaloniem. Savukārt, 18. gs. Amerikā uzacis ķemmēja “uz augšu”.

Uzacis parāda arī cilvēka raksturu

Uzacu korekcija var palīdzēt mainīt apkārtējo pirmo iespaidu. Ja ir vēlme radīt iespaidu par komunikabilitāti un spēju risināt konfliktus, nepieciešams veidot izliektas uzacis. Taisnas uzacis lielākoties norāda, ka cilvēks ir loģisks, pamatojas uz faktiem un tehniskiem sīkumiem. Ja ir trijstūrveida uzacis, tas var parādīt to, ka cilvēks vēlas visu kontrolēt un koncentrējas uz savu viedokli.

Dažādas uzacu korekcijas procedūras

Lai palīdzētu sakot uzacis un mainīt veidu, kā mūs redz apkārtējie, skaistumkopšanas saloni piedāvā dažādas uzacu korekcijas procedūras:

 • Uzacu korekcija pēc tetovēšanas (krāsošana vai krāsošana ar hennu)
 • Uzacu formas korekcija
 • Smalku uzacu formas korekcija
 • Uzacu mākslinieciskā noformēšana – uzacu krāsošana
 • Uzacu mākslinieciskā noformēšana jeb semi-permanentais meikaps
 • Uzacu mākslinieciskā noformēšana ar hennu
 • Smalku uzacu mākslinieciskā noformēšana
 • Uzacu noformēšana (smalki matiņi).

Procedūras  sevī iekļauj:

 • Formas izvēli ar klientu;
 • Uzacu krāsošanu (ar krāsu vai hennu; rētu un tukšo lauku aizpildīšana ar semi-permanento meikapu);
 • Korekciju;
 • Uzacu kosmētikas izvēli;
 • Klienta apmācīšanu uzacu kosmētikas lietošanā;
 • Uzacu kosmētikas izvēli, pieskaņojot ādas tonim.

Profesionāli veidotām un izteiksmīgām uzacīm ierosinu doties uz skaistumkopšanas salonu Nofrete E. Melngaiļa ielā 5, Rīgā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *